صدمه زدن ایمیل صادرات کارشناس فروش کارشناسی

صدمه زدن: ایمیل صادرات کارشناس فروش کارشناسی بازار کار لوازم خانگی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی این افسانه که درگیری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض ابدی است را کنار بگذا

نیویورک تایمز نوشت: تصمیم دونالد ترامپ در خروج از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به احتمال زیاد آتش درگیری ها در منطقه خاورمیانه را شعله ور می کند. اکنون از ج

این افسانه که درگیری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض ابدی است را کنار بگذا

به جای برافروختن تنش ها، کشور عزیزمان ایران و عربستان را آشتی دهید / این افسانه که درگیری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض ابدی است را کنار بگذارید

عبارات مهم : ایران

نیویورک تایمز نوشت: تصمیم دونالد ترامپ در خروج از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به احتمال زیاد آتش درگیری ها در منطقه خاورمیانه را شعله ور می کند. اکنون از جنگ های فاجعه آمیز در سوریه و یمن تا ناپایداری و بی ثباتی در عراق و لبنان همه درگیر مناقشات فرقه ای هستند. با این حال، علت زیاد کردن تنش های منطقه قدیمی و ناشی از مذهب نیست بلکه ریشه در سیاست دارد. بنابراین جهت جلوگیری از شدت یافتن خشونت در منطقه ضروت دارد که نسبت به نیروهای درگیری در مناقشات فرقه ای به فهم روشن تری دست یابیم. در مرکز این مناقشات مسابقه کشور عزیزمان ایران و عربستان سعودی قرار دارد. دولت ترامپ هم در لفظ و عمل هم به گسترش این مناقشات کمک کرده هست.

به گزارش گزینش ؛ این روزنامه در ادامه آورده است: عربستان سعودی و اسرائیل که از اوباما به علت انعقاد توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران ناامید شده است بودند بعد از بیانات ضد ایرانی ترامپ در میتینگ های انتخاباتی به وجد آمده بودند. در ماه مه گذشته، دونالد ترامپ در سفر به ریاض مقصر تمام پرسشها منطقه را کشور عزیزمان ایران دانست و بر این تاکید کرد که کشور عزیزمان ایران باید به هر قیمتی متوقف شود. نابودی توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران اکنون یک روش هماهنگ آمریکا – اسرائیل – عربستان در جهت مقابله و منزوی کردن کشور عزیزمان ایران است.

بیشتر تحلیلگران، سیاستگذاران و روزنامه نگاران علت منازعه بین کشور عزیزمان ایران و عربستان سعودی را مسئله ای کهنه می دانند. ولی مناقشات جهانی علل قطعی ندارند بلکه آن ها زیاد ریشه در منافع استراتژیک بازیگران دارد. کشور عزیزمان ایران و عربستان سعودی در طول جنگ سرد روابط دوستانه ای داشتند و آنها متحد ایالات متحده آمریکا بودند و نقش تعیین کننده در منطقه داشتند. جهت مثال در طول جنگ داخلی یمن در دهه 1960م، کشور عزیزمان ایران و عربستان سعودی از سلطنت طلبان حمایت کردند. ولی انقلاب کشور عزیزمان ایران 1979 این معادله را با عوض کردن همراه کرد.

این افسانه که درگیری بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض ابدی است را کنار بگذا

عربستان سعودی به علت هراس از گسترش اسلام سیاسی، جهت تضعیف خبر های انقلاب، سرمایه گذاری گسترده ای انجام داد. سعودی ها انقلاب کشور عزیزمان ایران را یک پدیده کاملا شیعه و فارسی و انحرافی از اسلام به تصویر می کشیدند. در نتیجه این امر در دهه 1980 روابط بین اهل سنت و تشیع با تیرگی بیشتری همراه شد. اگر چه الهامات دینی انقلاب کشور عزیزمان ایران از شیعه بود ولی مردم خاورمیانه انقلاب کشور عزیزمان ایران را قیام مردمی ضد امپریالیست و ضد سلطنت استبدادی غرب تلقی می کردند. بنابراین، شکل گیری بسیج مردمی در قالب اسلام سیاسی علیه رژیم پادشاهی تحت حمایت غرب، منجر به هراس سعودی ها شده است بود. بعد از پیروزی انقلاب ایران، حمایت نیرومند عربستان از صدام حسین در طول جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق ؛ دشمنی با پایتخت کشور عزیزمان ایران را شدت بخشید.

با آخر جنگ در سال 1988م. تنش فیمابین ریاض و پایتخت کشور عزیزمان ایران کم کردن پیدا کرد. در طی دهه 1990 یک صلح سردی بین طرفین شکل گرفت و روابط آن ها اصلاح یافت. تهاجم آمریکا به عراق در سال 2003 نقطه عطف مسابقه بین کشور عزیزمان ایران و عربستان و گسترش فرقه گرایی در منطقه شد. سعودی ها از این که این تهاجم یک دولت به رهبری شیعیان در عراق حاکم شود و روابط قدرتمندی با کشور عزیزمان ایران داشته باشد هراسان بودند. هشدارها مبنی بر شکل گیری هلال شیعه شروع شد و هراس کشورهای عربی نسبت به زیاد کردن نفوذ کشور عزیزمان ایران در دنیا عرب و منطقه زیاد شد. در سال 2008م. ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان سعودی به ایالات متحده آمریکا توصیه کرد که با حمله نظامی به کشور عزیزمان ایران سر مار را قطع کنند.

نیویورک تایمز نوشت: تصمیم دونالد ترامپ در خروج از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به احتمال زیاد آتش درگیری ها در منطقه خاورمیانه را شعله ور می کند. اکنون از ج

اکنون منطقه با خشونت گسترده ای روبرو شده است و کشور عزیزمان ایران و عربستان سعودی از جمله بازیگران در گیر هستند. اکنون دولت ترامپ به استمرار فرقه گرایی در منطقه با حمایت از عربستان در جنگ یمن کمک می کند. راهکار مهم جهت خاتمه دادن به مناقشات در منطقه خاورمیانه تنش زدایی بین کشور عزیزمان ایران و عربستان سعودی هست. نخستین گام جهت این است که ما این افسانه که درگیری بین کشور عزیزمان ایران و عربستان ابدی و غیرقابل عوض کردن هست، را کنار بگذاریم.

واژه های کلیدی: ایران | انقلاب | ایرانی | سعودی ها | عربستان | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | پیروزی ایران | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog