صدمه زدن ایمیل صادرات کارشناس فروش کارشناسی

صدمه زدن: ایمیل صادرات کارشناس فروش کارشناسی بازار کار لوازم خانگی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید،بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران / مسیح مهاجری

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:این روزها خبرهایی راجع به ایجاد تغییراتی در هیات دولت به گوش می رسد که با استقبال افکار عمومی مواجه شده است هست. هر چن

اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید،بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران / مسیح مهاجری

مسیح مهاجری:اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید،بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران

عبارات مهم : اسلامی

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:این روزها خبرهایی راجع به ایجاد تغییراتی در هیات دولت به گوش می رسد که با استقبال افکار عمومی مواجه شده است هست. هر چند این تغییرات، مهم است ولی جهت انجام آن منزل تکانی کافی نیست.

اگر به این عنوان به صورت ریشه ای نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که قبل از دولت و یا لااقل همزمان با آن، باید در مجلس شورای اسلامی تحول مهمی صورت بگیرد. وزرائی که کارآمد نیستند، علت مهم ناکارآمدی آنها توقعات و تهدیدات عده ای از نمایندگان مجلس است که از وزرا خواسته های شخصی و غیرقانونی دارند و هر جا با عدم تمکین وزرا مواجه شوند آنها را به پرسش و استیضاح ترساندن می کنند.

اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید،بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران / مسیح مهاجری

متاسفانه بعضی از وزرا نیز بسیار ضعیفند و در برابر این تهدیدها تسلیم می شوند. از طرف دیگر، هنگامی که یک وزیر در معرض استیضاح قرار می گیرد، به نمایندگان متوسل می شود و با وعده و پذیرفتن توقعات نابجای آنها تلاش می کند استیضاح را با بعد گرفته شدن امضاء ها منتفی کند و یا آراء را به نفع خود سوق دهد تا بار دیگر رای اعتماد بگیرد و از سد استیضاح عبور کند.

در همین مجلس فعلی تاکنون چند بار طرح استیضاح چند وزیر مطرح شد ولی با فعل و انفعال ها و بده بستان ها تعدادی از امضا کنندگان طرح، امضاءهای خود را بعد گرفتند و استیضاح منتفی گردید. این، یعنی بی اعتبار شدن مجلس، واقعیتی که چند نفر از نمایندگان نیز با تلخی و تاسف از آن سخن گفتند و حتی یکی از آنها گفت تاکنون سه بار طرح هائی جهت استیضاح وزیر کشور امضاء شد ولی هر بار با همین شیوه تعدادی از امضاءها بعد گرفته شدند و استیضاح منتفی شد. اعمال چنین شیوه ای تخصیص داده شده است به این وزیر ندارد تعداد دیگری از وزرا نیز متاسفانه به همین بیماری مبتلا هستند.

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:این روزها خبرهایی راجع به ایجاد تغییراتی در هیات دولت به گوش می رسد که با استقبال افکار عمومی مواجه شده است هست. هر چن

برآیند این بده بستان های مفسده انگیز، شرایطی است که امروز همه از آن می نالند و به این اتفاق نظر رسیده اند که کشور به یک منزل تکانی جدی نیازمند است.

وزیر اقتصاد دولت یازدهم، دکتر علی طیب نیا، می گفت: «هر روز با نامه هایی مواجه هستیم، یا ده تا یا بیست تا یا سی تا امضا ترساندن به سوال، ترساندن به استیضاح، ترساندن به برکناری…» این، وضعیتی است که اکثر وزرا با آن مواجه هستند و عجیب اینکه در دوران رژیم منحط و فاسد پهلوی نیز دکتر علی امینی که قبل از نخست وزیر شدن، مدتی وزیر دارائی بود و در خرداد 1334 از وزرات دارائی (اقتصاد) به وزارت دادگستری رفت در خاطرات خود راجع به علت رفتن به وزارت دادگستری گفته است: «کار من در این آخرهای در مجلس شکل عجیبی به خود گرفته بود. دائم می بایست مثل خروس جنگی در چند جبهه بجنگم؛ یکی می خواست مدیر گمرک را عوض کنم، دیگری به غله و نان نظر داشت، سومی قضیه ارز را علم کرده بود و من دیدم دیگر دارم در وزارت دارائی از اصل می خورم و آمدم به دادگستری، ولی اینجا هم محشری است.»

شدیداً متاسفم که از زبان دو وزیر دادگستری رژیم شاه و دوران نظام جمهوری اسلامی در وصف مجلس مطالب مشابهی می شنوم و در این مقاله نقل می کنم ولی چه می توان کرد که این تشابه یک واقعیت هست. همین واقعیت موجب شده است است علاقمندان به انقلاب اسلامی و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی و کشور و ملت به این نتیجه برسند که کشور به یک منزل تکانی جدی نیازمند هست. این واقعیت را همه باید جدی بگیرند و بسیار سریع این منزل تکانی را انجام دهند و بدانند که فردا بسیار دیر است.

اول نمایندگان ناباب را از مجلس بیرون بریزید،بعدا بروید سراغ عوض کردن وزیران / مسیح مهاجری

اینکه فرموده اند «الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم» یک سنت الهی است و سنت الهی با کسی شوخی ندارد.

هم در مجلس، هم در دولت و هم در سایر دستگاه ها افراد شایسته و با پرهیزگاری و خدمتگزار که از بازی های سیاسی و مفاسد و بده بستان ها مبرا هستند وجود دارند ولی وجود آن دسته از افرادی که این شاخصه ها را ندارند و عملکردشان کشور را به اوضاع کنونی دچار کرده، جهت بدتر شدن اوضاع کافی است و همه این واقعیت را بدانند که مردم تحمل ادامه این اوضاع را ندارند.

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:این روزها خبرهایی راجع به ایجاد تغییراتی در هیات دولت به گوش می رسد که با استقبال افکار عمومی مواجه شده است هست. هر چن

همانطور که مدیر جمهور درصدد ایجاد تغییراتی در کابینه برآمده، جهت پاکسازی مجلس از عنصرهای نایاب نیز باید اقدام قاطعی صورت بگیرد. بده بستان های موجود میان مجلس و سایر دستگاه ها از جمله دولت نقض آشکار قانون اساسی است که تفکیک قوا و استقلال آنها و ممنوعیت مداخله در همدیگر را مقرر داشته هست. نمایندگانی که قانون اساسی را نقض می کنند، علی رغم سوگند خود عمل کرده اند و شایستگی عضویت در مجلس شورای اسلامی را ندارند. بنابر این، منزل تکانی باید از مجلس شروع شود و در این اقدام مهم با هیچکس نباید مدارا کرد.

واژه های کلیدی: اسلامی | استیضاح | دادگستری | انقلاب اسلامی | وزیر دادگستری | نمایندگان مجلس | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog