صدمه زدن ایمیل صادرات کارشناس فروش کارشناسی

صدمه زدن: ایمیل صادرات کارشناس فروش کارشناسی بازار کار لوازم خانگی

گت بلاگز وب‌گردی 22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند

از آنجایی که هیچ چیز ارزش سلامتی را نداشته و باید همواره مراقب آن بود، افراد هر لحظه توجه خاصی به آن دارند و به همین علت از قوانین مختلفی پیروی می‌کنند. در

22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، هر قانون سلامتی لزوما علمی نیست و ممکن است با وجود حقیقی نبودن، دست به دست بین نسل‌های متفاوت جابه‌جا شده است باشد. در این مطلب این دسته از حقایق ناصحیح را بررسی می‌کنیم.

عبارات مهم : قانون
از آنجایی که هیچ چیز ارزش سلامتی را نداشته و باید همواره مراقب آن بود، افراد هر لحظه توجه خاصی به آن دارند و به همین علت از قوانین مختلفی پیروی می‌کنند. یک قانون سلامتی ممکن است از کودکی در گوش یک فرد خوانده شده است باشد و او هر لحظه از آن پیروی کند، در حالی که در عمل، فایده خاصی جهت وی ندارد. یک نفر ممکن است قوانین راز سلامتی را از فرد یا افرادی مخصوصا قدیمی شنیده و با خیال باتجربه بودن آن ‌ها، این صحبت‌ها را چشم و گوش بسته بپذیرید.

البته، اگرچه بعضی از این قوانین سلامتی تحت‌الفظی به وسیله محققان رد شده‌اند، ولی بر روی بعضی دیگر از آن‌ها هنوز مطالعه خاصی صورت نگرفته هست. به این ترتیب، نه حقیقت داشتن و نه کذب بودن آن‌ها به صورت علمی مشخص نیست. در هر صورت بهتر است به جای دنبال کردن گفته‌های دست به دست شده است از قدیم، به سراغ انجام اعمالی بروید که حقیقی بودن آن‌ها به صورت علمی ثابت شده است است.

هر نوع از افکار و عقاید در زمینه‌های مختلف، منطقه به منطقه و کشور به کشور متفاوت هست، بعد در صورت تازه بودن این موارد جهت شما متعجب نشوید.

22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند

مونو سدیم گلوتامات در غذاهای چینی باعث مریضی می‌شود

بعد از نوشته شدن نامه‌ای به وسیله یک دکتر جهت مجله New England Journal of Medicine در سال 1968، عقیده به مضر بوده MSG یا همان مونو سدیم گلوتامات باب شد. وی در نامه خود عبارت جدیدی با عنوان «سندرم رستوران چینی» اختراع کرد تا به این وسیله علائم بیماری‌های مختلفی اعم از بی‌حسی و ضعف عمومی را تشریح کند. اگرچه وی مونو سدیم گلوتامات را عامل بروز این اتفاقات بعد از خوردن غذاهای چینی عنوان کرده بود، ولی مطالعه او این عنوان را اثبات نمی‌کرد.

اما اکنون، پزشکان بر اساس یافته‌‌های انجمن شیمی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که مونو سدیم گلوتامات، تنها بعضی از افراد را آن هم در وقت مصرف شدن با شکم خالی و در اندازه‌ای اوج تحت تاثیر قرار می‌دهد. مصرف آن در حالت عادی، مشکلی جهت زیاد افراد ایجاد نخواهد کرد.

از آنجایی که هیچ چیز ارزش سلامتی را نداشته و باید همواره مراقب آن بود، افراد هر لحظه توجه خاصی به آن دارند و به همین علت از قوانین مختلفی پیروی می‌کنند. در

بر اساس یافته‌های جدیدتر، این ترکیب شیمیایی تنها یک نوع آمینو اسید است که اتم‌ سدیم به آن افزوده شده است هست. گفته شده است زیاد افرادی که بعد از مصرف MSG حالات بدی را تحربه می‌کنند، زیاد درگیر تلقین شده‌اند و یک قانون سلامتی اشتباه، مغز آن‌ها را وادار به اظهار مریضی کرده است.

قهوه از رشد جلوگیری می‌کند

با وجود قدیمی بودن این قانون سلامتی ، هنوز شواهد کافی جهت اثبات آن وجود ندارند. بر اساس تعداد قابل توجهی از آزمایش‌های انجام گرفته، مصرف کافئین ارتباط خاصی با رشد استخوان‌های کودکان ندارد. البته در بزرگسالان قضیه کمی متفاوت است.

به گفته محققان، مصرف بالای کافئین در افراد بزرگسال جذب کلسیم در بدن آن‌ها را محدود می‌کند. البته، این تاثیر کمتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید و با خوردن شیر به اندازه یک قاشق غذاخوری، محدودیت جذب کلسیم ایجاد شده است به وسیله یک فنجان قهوه به طور کامل جبران می‌شود. گفته شده است نقش تبلیغات در باور مضر بودن قهوه بسیار زیاد است.

به عنوان نمونه، یک تولیدکننده غلات با نام C.W. Post مدت‌ها قبل در تلاش بود تا یک نوشیدنی مختص وعده صبح با نام Postum را به عنوان جایگزینی جهت قهوه به مردم معرفی کند، به همین علت سم‌پاشی علیه این نوشیدنی را شروع کرد. این شرکت قهوه را یک نوع سم جهت اعصاب خطاب می‌کرد که باید شدیدا از خوراندن آن به کودکان جلوگیری می‌شد.

لباس زیاد بپوشید وگرنه سرما می‌خورید

22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند

احتمالا این قانون سلامتی را به مراتب زیاد از دیگر موارد شنیده باشید، ولی این نیز یک غلط مصطلح بیش نیست. سرد بودن از نظر فیزیکی عاملی نیست که باعث مریض شدن شما بشود، بلکه علت مهم بروز این بیماری قرار گرفتن در معرض ویروس آن هست. هنوز هیچ اعتبار علمی دقیقی جهت اثبات مضر بودن بیرون رفتن با موی خیس حین یخبندان بودن هوا وجود ندارد و ممکن است هر لحظه بعد از این کار، با نوعی هیپوترمی و اخلال کار اعضای بدن به علت کم کردن ناگهانی دمای آن‌ها مواجه شده است باشید.

گفته‌های علمی بیشتری وجود دارند که علت زیاد کردن احتمال سرماخوردگی در فصل زمستان را تشریح می‌کنند. به عنوان نمونه، از آنجایی که در فصل سرما کمتر به محیط‌های باز می‌رویم، امکان دریافت ویروس این بیماری از یک فرد بیمار به علت قرار داشتن با وی در یک محیط بسته اوج می‌رود.

دلایل زیادی باعث بروز سرماخوردگی می‌شوند که تمامی آن‌ها را باید در یک مقاله مفصل بررسی کرد، ولی توصیه مهم اینجاست که سرد بودن بدن دلیلی جهت مبتلا شدن به این بیماری نیست و نباید آن را یک قانون سلامتی به اثبات رسیده دانست. بعضی محققان معتقدند قرار گرفتن در معرض هوای سرد حتی باعث اصلاح اوضاع سلامت جسمانی نیز می‌شود.

تریپتوفان شیمیایی در بوقلمون باعث خواب‌آلودگی می‌شود

هیچ فردی را نمی‌توان یافت که خوابیدن بعد از خوردن یک وعده غذایی مفصل را دوست نداشته باشد. البته میل به خواب در وقت خوردن بعضی از غذاها شدیدتر می‌شود. به عنوان نمونه می‌توان به بوقلمون اشاره کرد که بر اساس یک قانون نانوشته، تریپتوفان موجود در آن باعث بروز خواب‌آلودگی شدید می‌شود. این ماده، یک نوع آمینو اسید بوده و در تولید مواد شیمیایی در مغز که باعث آرام شدن فرد می‌شوند، نقش مهمی دارد.

از آنجایی که هیچ چیز ارزش سلامتی را نداشته و باید همواره مراقب آن بود، افراد هر لحظه توجه خاصی به آن دارند و به همین علت از قوانین مختلفی پیروی می‌کنند. در

اگر علت احساس خواب‌آلودگی بعد از خوردن بوقلمون این ماده شیمیایی باشد، خوردن هر ماده غذایی مشمول بر آن همچون پنیر چدار نیز باید نتیجه‌ مشابهی داشته باشد، در حالی که این نوع پنیر هیچ وقت به عنوان عامل ایجاد احساس خستگی آشنا نشده هست. به عقیده محققان، کربوهیدرات و مخصوصا نوع جشن‌هایی که در آن بوقلمون سرو می‌شوند، عامل مهم احساس نیاز به خواب نیم‌روزی بعد از خوردن این غذای لذیذ هستند.

دریافت ویتامین به صورت مستقیم جهت سلامتی بافایده است

ایده خوردن یک قرص تماما حاوی ویتامین به جای مواد غذایی حاوی ذره‌ای از آن، بسیار عالی به نظر می‌رسد. حتی بعضی از قرص‌های مولتی ویتامین، طی یک وعده حجم بالایی از چند ویتامین متفاوت را به صورت مستقیم به بدن وارد می‌کنند. متاسفانه این قانون سلامتی در واقعیت آن طور که انتظار دارید عمل نمی‌کند.

بعد از چندین دهه تحقیق بر روی انواع ویتامین‌ها، طبق زیاد آن‌ها هیچ علت خاصی جهت استفاده از مولتی ویتامین‌ها وجود ندارد. همچنین بر اساس بعضی دیگر از مطالعات، این دسته از مواد مکمل غذایی به نوعی با زیاد کردن احتمال مبتلا شدن به سرطان در ارتباط هستند.

22 قانون سلامتی که در واقعیت کاملا اشتباه هستند

قضیه جهت افرادی که از سو تغذیه زحمت می‌برند تفاوت دارد و آن‌ها باید بتوانند به ازای خوردن حجم کمی از مواد غذایی، انرژی و ویتامین قابل توجهی را دریافت کنند. ولی افراد عادی بهتر است با مصرف مواد غذایی طبیعی و مختلف، انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدن را دریافت کنند.

90 درصد گرمای بدن از طریق سر از دست می‌رود

نمایان بودن سر انسان در مقایسه با دیگر اجزای بدن، علت موجهی جهت این عنوان نیست و گرما از طریق هر قسمت پوشیده نشده‌ی بدن از دست می‌رود. همانطوری که در صورت نپوشیدن یک شلوار بلند در زمستان، گرمای بدن از طریق پاها خارج می‌شود، در صورت قرار ندادن کلاه بر روی سر این اتفاق از طریق این قسمت از بدن رخ می‌دهد و هیچ تفاوت خاصی میان اجزای متفاوت بدن وجود ندارد.

بعد از خوردن غذا بلافاصله شنا نکنید

این یک قانون سلامتی است که زیاد به وسیله والدین به کودکان گفته می‌شود. به عقیده آن‌ها بعد از خوردن غذا، در صورت تصمیم جهت شنا کردن می‌بایست بین نیم تا یک ساعت منتظر ماند. عقیده به این موضوع، از آنجایی ریشه می‌گیرد که فرآیند هضم غذا باعث جذب خون بیشتری در رگ‌های معده می‌شود و به این ترتیب خون کمتری جهت سایر عضلات باقی می‌ماند. به همین علت احتمال گرفتگی عضلات حین شنا کردن و بروز حوادث ناگوار بعدی اوج می‌رود. به عقیده بعضی والدین، بعد از صرف یک وعده غذایی کامل حتی باید از استحمام نیز خودداری کرد.

هنوز شواهد مستقیمی در این باره به دست نیامده هست. به عبارت دیگر، هنوز هیچ گزارشی مبنی بر غرق شدن به خاطر گرفتگی عضلات بعد از صرف غذا به میزان زیاد ارائه نشده هست. گرفتگی عضلات حین شنا کردن اتفاقی متداول هست، ولی نمی‌توان آن‌ها را هر لحظه با پر بودن معده مرتبط دانست. با این حال، بر اساس یک ضرب‌المثل معروف «کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند».

در صورت بلیعدن آدامس، هضم آن 7 سال طول خواهد کشید

وقتی مشخص شد ارزش اسپایسر (Sean Spicer) به عنوان دبیر مطبوعاتی دونالد ترامپ، هر روز دو پاکت و نصفی آدامس را بعد از جویدن می‌بلعد، بسیاری از افراد اعتقاد به این قانون سلامتی از خود پرسیدند چطور وی تاکنون از درد معده زمین‌گیر نشده است؟

آدامس غیر قابل هضم هست، به همین علت به همان صورتی که آن را بلعیده‌اید، از درون روده‌ها عبور کرده و سپس از بدن دفع می‌شود. این تنها ماده غذایی غیر قابل هضم نیست و افراد چنین موادی را در طول روز باز هم مصرف می‌کنند.

در بعضی از مواقع نادر ممکن است بلعیدن حجم زیادی از آدامس به وسیله فردی که به یبوست نیز دچار شده، باعث ایجاد مسئله شود. به عنوان نمونه، حدود سه سال قبل، روده یک کودک 6 ساله به علت خوردن آدامس مسدود شد و جهت او و خانواده‌اش ایجاد دردسر کرد. با این حال، هنوز محققان عقیده دارند بلعیدن آدامس مشکلی ایجاد نمی‌کند.

بعد از یک وعده غذایی ناسالم فقط نوشیدنی مصرف کنید

متاسفانه عادت به استفاده محض از نوشیدنی جهت مدت زمانی قابل توجه بعد از خوردن غذاها و حتی دیگر نوشیدنی‌های ناسالم، به اشتباه تبدیل به یک قانون سلامتی شده است است که به وسیله افراد زیادی توصیه می‌شود، با اینکه باید همین عقیده اشتباه را ناسالم و مضر جهت سلامتی خطاب کنیم.

بدن انسان به طور طبیعی مواد شیمیایی مضر را از طریق کبد، کلیه‌ها و دستگاه گوارش دفع می‌کند. شاید بتوان گفت با استفاده مداوم از نوشیدنی، تنها سرعت این فرآیند کمی زیاد می‌شود.

نوشیدنی‌هایی که امروز افراد استفاده می‌کنند آن‌چنان سالم نیستند و به طبیعی بودن آن‌ها اعتمادی نیست. از طرفی دیگر، دریافت زیاد مایعات باعث دفع مواد مفیدی همچون فیبر از بدن می‌شود. حتی تصمیم جهت تهیه آبمیوه به صورت کاملا طبیعی نیز اشتباه هست، آیا که ممکن است زیاد بخش‌های بافایده آن را به صورت تفاله بیرون بیندازید.

هر فرد باید روزانه 8 لیوان آب بنوشد

در اهمیت تامین آب مورد نیاز بدن به صورت مداوم هیچ شکی نیست و آن را باید یک قانون سلامتی به اثبات رسیده دانست، ولی ایده خوردن هشت لیوان آب در طول هر روز کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد. محققان در افراد سالم، هیچ ارتباطی میان مصرف مایعات و بیماری‌های کلیوی، بیماری‌های قلبی، سطح سدیم و حتی کیفیت پوست بدن پیدا نکرده‌اند.

افراد از طریق غذاها و دیگر انواع نوشیدنی که در طول روز مصرف می‌کنند آب زیادی به بدن خود می‌رسانند. البته نباید هرگز نوشیدنی‌های دیگر را به طور کامل جایگزین آب کنیم و هر لحظه جهت برطرف تشنگی به سراغ هر نوع نوشیدنی به جز آب برویم. جهت تجزیه اغلب نوشیدنی‌ها در معده به کالری به مراتب بیشتری نیاز هست. از طرفی دیگر، نوشیدنی‌های مصنوعی اغلب دارای شکر مصنوعی هستند که دریافت زیاد آن‌ها، پرسشها بسیار زیادی اعم از مبتلا شدن به دیابت را باعث می‌شود.

در هر صورت بهتر است هر وقت که احساس تشنگی کردید آب بنوشید و حجم آب دریافت شده است در فصل‌های گرم سال را کمی زیاد کردن بدهید، ولی نیازی نیست تا به طور دقیق تعداد لیوان آب مصرف شده است را محاسبه کنید.

خوردن چیزی که جهت کمتر از 5 ثانیه روی زمین بوده مشکلی ندارد

رها شدن یک ماده غذایی لذیذ از دست و افتادن آن بر روی زمین اتفاق ناگواری هست، ولی آیا در صورت برداشتن سریع آن از روی زمین، خوردنش مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ نباید خود را گول زد و با فرض سرعت در برداشتن غذا از روی یک محیط آلوده آن را مصرف کرد، آیا که باکتری‌ها در عرض میلی‌ثانیه سرایت پیدا می‌کنند. جذب باکتری غذاهای آب‌ و یا روغن‌دار به مراتب از غذاهای خشک زیاد هست، ولی در هر صورت نمی‌توان وقت دقیقی جهت نجات دادن غذا و جلوگیری از دور ریختن آن اعلام کرد!

تنها فاکتوری که می‌توان بر اساس آن راجع به ایمن و یا ناایمن بودن غذا بعد از بروز این اتفاق قضاوت کرد، سطحی است که ماده غذایی بر روی آن ریخته شده است هست. بعضی افراد ممکن است بسته به سطح، به واژگونی غذا اهمیت ندهند و آن را مجددا مصرف کنند، ولی بدون شک برداشتن و مصرف کردن غذا از روی زمینی که افراد متفاوت بر روی آن راه می‌روند به هیچ عنوان درست نیست. در مطلبی دیگر، قسمت دوم قوانین سلامتی ناصحیح را بررسی خواهیم کرد.

منبع: برترینها

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | دریافت | سلامتی | نوشیدنی | ویتامین | نوشیدنی | ویتامین | خوردن شیر | خوردن غذا | مواد غذایی | مکمل غذایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog